Свято покликане подякувати матерям за їхню турботу і допомогу. Його відзначають більш ніж у 50 країнах світу.
У травні в Україні та світі відзначають День матері. Він закріплений за певним днем, а не датою, тому є перехідним.
Традиційно День матері відзначають у другу неділю травня. Україна приєдналася до святкування згідно з Указом президента України від 10 травня 1999 року No489/99.
У 2020 році свято припадає на неділю, 10 травня. Його також відзначають в більш ніж в 50 країнах світу.
ІСТОРІЯ СВЯТА
День матері у всьому світі відзначають вже кілька століть. Ще в середньовічній Англії ввели «материнську неділю» — тоді раз на рік діти, що живуть далеко від батьків, відвідували свою матір, де б та не перебувала.
У США історія цього свята почалася з пропозиції американки Анни Джервіс, яка рано втратила матір. Жінка завалила проханнями присвятити один день у році вшануванню матерів всі державні структури, сенат, писала листи видатним особистостям. І її почули. У 1910 в штаті Вірджинія День матері став офіційним святом, а вже в 1914 році президент США Вудро Вільсон затвердив другу неділю травня національним святом — Днем матері.
Сьогодні це свято визнане в 85 країнах світу і має статус міжнародного.
В Україні, відповідно до Наказу Президента України, цей день відзначається з 1999 року, тобто вже 21 рік поспіль.
ТРАДИЦІЇ ДНЯ МАТЕРІ
Багатьом День матері нагадує 8 Березня, адже вітають всіх жінок, які є мамами, а це і бабусі, і тітки, і подруги, і навіть колеги. Прийнято в цей день дарувати жінкам букет улюблених квітів. Маленькі дітки готують для матусь подарунки своїми руками, наприклад листівки чи інші аплікації. Дорослі діти намагаються подарувати рідній людині якщо не подарунок, то хоча б кілька хвилин уваги.
В багатьох країнах світу з нагоди святкування Дня матері організовують сімейні вечері або спільно відвідують ранкове богослужіння. У США прийнято готувати в цей день для своєї мами сніданок. Крім того, в Америці і Австралії в День матері приколюють на одяг брошку у вигляді гвоздики. Колір квітки залежить від того, чи жива мама: червоний означає, що людина шанує живу матір, білий – ненька вже пішла з життя. Дарують гвоздики своїм мамам і японці, а у Росії символом дня вважають незабудку, в Австралії хризантему.
У деяких країнах є традиції дарувати жінці «материну каблучку» – це дорога ювелірна прикраса з дорогоцінним камінням. Цікаво, що каменів в каблучці має бути стільки, скільки у жінки дітей.
В Європі в День матері прийнято вручати державні нагороди, наприклад, у Фінляндії жінки отримують Орден білої троянди. А в Україні на державному рівні виділяють матерів-героїнь.
Немає коментарів:
Дописати коментар