Масова робота бібліотеки

Перші кроки у літературі


3 березня , у Всесвітній День письменника , у бібліотеці Марганецької спеціалізованої школи №2 відбулось засідання  шкільного  літературного клубу.   Клуб «Перлинки»  об’єднав обдарованих дітей школи  - переможців літературних конкурсів, юних поетів та письменників. В цей день збираються письменники у різних країнах, щоб обговорити тенденції сучасної літератури, нагородити найталановитіших авторів, послухати нові вірші та уривки прозових творів своїх колег.  Учасники нашого   клубу також читали свої літературні твори. Не так просто іноді винести свою творчість на суд широкого загалу. Але якщо тебе уважно слухають,  розуміють, підтримують, то зробити такий крок набагато легше. Всі учасники засідання розуміють необхідність  розвивати і удосконалювати свою літературну майстерність. Тому поради від професіоналів  щодо написання віршів , які підготувала бібліотекар школи,  були корисними і доречними.  Адже «Талант – то крапля здібностей і море праці», як сказав Григір Тютюнник.















Подорож українською казкою

У 2А та  2Б класах бібліотекар провела літературну гру «Подорож українською казкою» , присвячену міжнародному  Дню  дитячої книги. Адже з раннього дитинства першою  книгою для багатьох малюків є  збірочка  казок. Казка навчає добра, мужності, кмітливості, мудрості, терпіння. Казка – вірний помічник у житті. Школярі  з ентузіазмом  змагалися  у конкурсі на краще знання   українських народних казок і показали високі результати.  Діти ретельно готувалися до конкурсу, уважно читали і перечитували казки. Виконуючи різноманітні завдання,  учні доводили свою уважність, вміння швидко і правильно відповідати на запитання, відгадувати загадки,складали  на швидкість казкові ілюстрації з пазлів. Особливу цікавість  викликав  конкурс капітанів і конкурс акторської майстерності.  Діти, змагаючись у командах, показали свою дружбу і вміння підтримати своїх товаришів. Згідно зайнятих місць команди отримали грамоти.



















понеділок, 14 січня 2019 р.

Година цікавої інформації "Марія Приймаченко - народна художниця України"


12 січня виповнилося 110 років з дня народження Марії Приймаченко – найяскравішої української художниці у жанрі наївного мистецтва. Ця художниця належить до числа кращих художників – примітивістів світу. ЇЇ роботи можна побачити на виставках у найбільших містах України, також її твори з незмінним успіхом експонуються на виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Талант художниці визнаний у світі. У 6 класі пройшла  година  цікавої інформації  «Марія Приймаченко – народна художниця України», яку провела бібліотекар Грушко М.П.  Діти познайомилися з цікавими фактами життя  художниці, якою пишається Україна,   з її унікальними роботами.  Також учням 6 класу було запропоновано огляд джерел інформації,  які розповідають про Марію Приймаченко.




Подорож країною права

Бібліотечний урок «Подорож країною права» був проведений шкільним бібліотекарем  до Дня захисту прав людини, який відзначається 10 грудня. Діти змалечку повинні вчитися поважати  себе як особистість та  знати свої права. Жодна дитина не повинна бути скривджена  та зневажена. Але неможливо говорити про свої права, не поважаючи інших.  Якщо говорити мовою символів, то людина – це птах з двома крилами. Одне крило – це наші права, друге – обов’язки. І для того, щоб здійснювати повноцінний політ у соціумі, обидва крила повинні бути розвинені рівномірно. Саме тому говорили не тільки про права, але й про обов’язки дітей. Допомогли познайомитися з цією темою презентація «Права дитини» та відео «Абетка прав і обов’язків».  Цікавою для учнів була робота у групах.  Адже діти відчули себе  трішечки юристами, коли захищали права казкових героїв.
 Своєрідним підсумком уроку став  вірш Іллі Герасюти:
Ти знай – ти маєш право на життя,
На вільні дії, радісне буття,
На щастя, на сім'ю, кохання,
На волю, на повагу, на визнання,
На думку особисту і на мрію,
На те, що серце й розум гріє,
На захист, на порозуміння,
На владу, на привілля, на хотіння,
На творчість, на пізнання світу,
На враження, поняття і освіту…
Ти захисти себе від посягань,
Ти бийся за свободу без вагань,
Моральні цінності й права ти захисти,
Але й ланцюг закону не впусти!






 

Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини. 


У рамках проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, присвяченому 100-річчю з дня народження В. Сухомлинського, шкільна бібліотека провела бібліотечні уроки по творчості видатного педагога та письменника.Школярі не тільки пзнайомилися з цікавими фактами біографії В.О.Сухомлинського, а ще й виконували різноманітні  творчі завдання. Учні 1-2 класів малювали ілюстрації до циклу оповідань "Етюди рідної землі". Учні 3- го А класу слухали оповідання Сухомлинського про маму, розповідали про своїх мам, а також в спеціально виготовлених листівках   писали перелік добрих справ. які вони зроблять, щоб порадувати маму. 

Учні 3Б класу писали   авторські казки.
 Учні 4-х класів навчилися на бібліотечних уроках писати сенкани про природу та про навколишній світ. Творчі роботи учнів розміщені на спеціально створеній сторінці блогу , яка називається "Творчість наших читачів.









Учні 2-4 класів нашої школи відвідали  бібліотечний урок у формі  години цікавої інформації «Пташиний дивосвіт», який підготувала шкільний бібліотекар Грушко М.П. Цей захід присвячений Міжнародному дню птахів, який відзначається 1 квітня. Школярі  дізналися  цікаві відомості про життя птахів та ознайомилися з літературою шкільної бібліотеки, яка розкриває таємниці пташиного дивосвіту. Діти зрозуміли, що інформація з представлених книг та журналів   може використовуватися при підготовці до уроків позакласного читання, природознавства, пізнавальних проектів, виготовленню леп буків тощо. Діти  були не тільки глядачами  та слухачами, а ще й вчилися працювати з книгою. Учні з неабиякою цікавістю переглянули мультимедійну презентацію та  пізнавальні   відеоматеріали про дивовижний світ птахів.  
Бібліотекар МСШ №2 Грушко М.П.




Посвячення першокласників у читачі

Першого лютого у  МСШ №2 м. Марганця відбулося свято «Посвячення першокласників у читачі», яке підготувала і провела шкільний бібліотекар Грушко Маргарита Пилипівна.  Учні перших класів разом зі своїми вчителями Ткаченко Світланою Петрівною та  Жирякової Оленою Сергіївною  ретельно готувался до цієї події. Діти під час заходу розповідали вірші, прислів’я, приказки про книгу.. В гості до першачків завітали герої казок – Баба Яга, Мальвіна, Попелюшка, Снігова Королева, Котигорошко, Дюймовочка, Карлсон та інші. Ролі літературних героїв майстерно виконали учні 5 класу  Жигуліна Віка, Демченко Яна, Ісаченкова Соня, Синельникова Маша, Вяткін Тимофій, Штебенко Данило, Вітько Уляна, Годько Аня, Ведмедєва Маша. Вони провели з маленькими читачами ігри, вікторини, конкурси.  Бомбік Маща подарувала учасникам свята веселу пісню «Парасольки». Учні добре усвідомили правила дбайливого відношення до книги. Кожен першокласник отримав яскраве запрошення в шкільну бібліотеку та першу бібліотечну книжечку.





















Бібліотечна година "Всеволод Нестайко - знавець  незвичайної душі юного читача"

Всеволод Нестайко - один із кращих дитячих  письменників України. Його твір "Тореадори з Васюківки" внесений до Почесного списку кращих дитячих книг імені Андерсена. Книги цього автора варті того, щоб їх прочитали всі діти. 
Учні 3а та 3Б класів на біліотечному уроці   з допомогою мультимедійної презентації познайомилися з життям і творчістю дитячого українського письменника Всеволода Нестайка,  а також відповіли на запитання по книзі "В країні сонячних зайчиків". Найуважніші читачі отримали грамоти. 








Урок пам'яті жертв голокосту.

   27 січня – Міжнародний  день пам’яті жертв Голокосту – однієї з наймасштабніших трагедій в історії земної цивілізації. Мільйони невинних людей було знищено лише за належність до єврейського народу. Саме цим трагічним подіям був присвячений урок пам’яті «Безсмертна сила людського духу», яку підготували учні 8 класу разом з класним керівником Шаповаловою Євгенією Олегівною та шкільним бібліотекарем Грушко Маргаритою Пилипівною. Під час заходу діти називали цифри, факти, зачитували спогади очевидців тих жахливих подій. Також переглянули відеофільм «Страшна історія Бабиного Яру» та вшанували пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання. Даний захід спрямований на виховання почуття гуманності та  формування толерантності у міжнаціональних відносинах, вчить співчувати,  співпереживати та допомагати ближньому.






Виховна година до Дня Соборності.

У 6 класі пройшла виховна година, присвячена Дню Соборності України. Її підготували та провели класний керівник Городецька О.С. та бібліотекар Грушко М.П. Діти дізналися історію цієї події, подивилися відеофільм з документальною хронікою  та висловили свою точку зору про значимість цієї події.











Леся Українка - дітям.



Напередодні Всесвітнього  Дня поезії  шкільна бібліотека підготувала та провела літературно – музичну годину  для учнів 2 – 4 класів «Довго щирими словами до людей промовлятиму я»,  присвячену 145 –річчю з дня народження видатної української поетеси Лариси Петрівни Косач - Квітки. Леся Українка – це ніжне і дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу.  ЇЇ щирі слова, складені у вірші, покладені на музику, і сьогодні промовляють до нас. Метою цього заходу було розповісти про життя цієї геніальної жінки, донести багатогранність її таланту, щирість поетичного слова не тільки до розуму, а й до серця кожного маленького школяра. Досягти цієї мети допомогали медіазасоби – мультимедійна презентація, демонстрація документального фільму про дитинство  цієї   жінки - легенди , відеозаписи    пісень, написаних на вірші неперевершеної майстрині слова. З допомогою буктрейлера  та мультфільма діти познайомилися з казками «Лелія» та «Біда навчить» , написаними Лесею Українкою.  

Чудові вірші української поетеси прозвучали у виконанні талановитих декламаторів -  учениць  нашої школи Біжко Поліни, Трофименко Насті, Лободи Віки, Годько Ані, Дяків Даші , Лисенко Маші, Гасанової Елі, Ткаченко Софії.

 ЇЇ поезія вражає красою мрії, глибиною думки, музикою мови.  Леся Українка,  як ніхто інший, вміла вдивлятися в природу, шанувати і любити людей, була одночасно мужньою і вразливою. Нам всім є чого навчитися як з віршів, так і з самого життя Лесі Українки.

Маргарита Грушко, бібліотекар ЗОШ №2. 



Знати історію України – значить знати  імена її захисників.


«Ми вам довірим Батьківщину» - під такою назвою  у 7 класі пройшла виховна година, присвячена  Дню захисника  України.  Її  підготували і разом провели класний керівник Шаповал Є.О. та бібліотекар Грушко М.П. 

           Кожна п’ядь української землі окроплена кров’ю  мільйонів і мільйонів наших предків, які захищали рідний край від численних орд, загарбників, зайд, окупантів. За святу українську землю віддали життя найславетніші лицарі, без яких українська земля давно загинула б. На класній годині мова йшла саме про таких героїв, які в різні часи воювали, були готові віддавати  своє життя і свої серця за рідну землю. Згадали воїнів різних епох, різних часів -  давніх  князівських, козацьких, часів УНР, другої світової, сучасної війни на Донеччині та Луганщині. Ці люди заслуговують того, щоб про них знали і відносилися до них з великою повагою.

     Подвиг  воїнів – визволителів надихав і надихає найкращих письменників на написання книг- історичних нарисів, оповідань, романів. Читання таких  книг збагачує людину духовно, впливає на становлення її громадянської позиції. Саме тому огляд  книг  вітчизняної історичної воєнної тематики, який зробила бібліотекар Грушко М.П.,  був доречним і потрібним. Живі образи, цікаві приклади з історії захисту Вітчизни викликали у дітей особливу увагу.  Вперше  перед школярами була  презентована книга  Сергія  Лойко  «Аеропорт» ,  основана на реальних   фактах війни, яка відбувається  в наші дні на сході України. 

       Класний керівник Шаповал Є.О.  підвела учнів до думки, що  настануть часи, коли доля України і її захист  буде і в  їхніх руках  - руках сучасних школярів. 

                                   М. Грушко, бібліотекар  Марганецької ЗОШ №2.



Запорозькі козаки – наші славні земляки.


В  шкільну бібліотеку на годину цікавої інформації , присвячену  Дню українського козацтва , завітали учні 5 класу. Бібліотекар Грушко М.П. провела для школярів огляд книжкової виставки  «Запорозькі козаки – наші славні земляки»,  а також з допомогою мультимедійної презентації розповіла   про історію створення козацтва на території України,  про їхні символи, звичаї, традиції. Діти також дізналися про місця козацької слави на території нашого міста та його околиць.





Вересневі зустрічі в бібліотеці

На екскурсію в бібліотеку  вперше завітали учні 1А та І Б класів. Вони познайомилися зі шкільним бібліотекарем, дізналися про відділи, з яких складається бібліотека. Бібліотекар розповіла їм правила користування бібліотекою, книгою, прровела вікторину  по українським народним казкам.. А наостанок всі з цікавістю переглянули мультфільм "Гришкині книжки". 

У жовтні 2015 року  у ЗОШ №2 пройшов  місячник шкільних бібліотек під  гаслом "Виховуємо громадянина - патріота України 
Інформація про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.

з \п
Захід
Категорія учасників
Кількість заходів/ учасників
1.
Екскурсія першокласників до бібліотеки. Знайомство з книжковою виставкою «Це моя Україна, це моя Батьківщина»
1
2/47
2.
Нагородження найкращих читачів бібліотеки.
2-4
1/20
3.
Година цікавої інформації «Запорозькі козаки – наші славні земляки»
5
1/22
4.
Виховна година «Ми вам довірим Батьківщину»
7
1/33
5.
Огляд літературної викладки  «Відомі особистості – бібліотекарі».
 10-11
2/37
6.
Усний журнал . присвячений історіі книг на Україні  «Диво, ім’я якому – книга»
4
1/36
7.
Конкурс авторських патріотичних віршів «З Україною в серці»
7 - 10
1/16
8.
Фотоконкурс «Твої герої, Україно»
8- 11
1/12
9.
Брейн – ринг «Історія моєї Батьківщини»
6
2/40




ДО ДНЯ ДИТЯЧОЇ КНИГИ

2 квітня    відзначається  Міжнародний день  дитячої книги.  З раннього дитинства першою  книгою для багатьох малюків є  збірочка  казок. Учні 2Б класу ще з першого класу  є активними читачами шкільної бібліотеки. Сьогодні вони з ентузіазмом  змагалися  у конкурсі на краще знання   українських народних казок і показали високі результати. У різноманітних конкурсах вони доводили свою уважність, вміння швидко думати, майстерність у акторській грі і у складанні пазлів по казковим сюжетам. Допомогали провести конкурс бібліотечні активісти  - учениці 5Б класу Мальцева Поліна і Худякова Інна.












ЧЕТВЕРГ, 6 ФЕВРАЛЯ 2014 Г.


День визволення міста Марганця

6 лютого наше рідне місто Марганець відзначає 70 річницю   з дня визволення від німецько – фашистської окупації.  У  шкільній бібліотеці діє викладка літератури, з допомогою якої можна більше дізнатися про цю подію, підготуватися до тематичних класних виховних годин.


СРЕДА, 22 ЯНВАРЯ 2014 Г.


Бібліотечна година "Вічне слово Шевченка"


21 січня в шкільній бібліотеці пройшла бібліотечна година для 5Б класу (класний керівник Шаповал Є. О.)  «Вічне слово Шевченка»,  на якій бібліотекар розповіла про  українського Кобзаря, про відзначення 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка  у 2014 році, а також зробила огляд книжкової виставки, присвяченої життю та творчості видатного українця. Учні 5Б класу декламували вірші Тараса Григоровича Шевченка та поезії , присвячені цій непересічній людині.  З натхненням виступали Юля Буринська, Поліна Мальцева,  Даша Пілікіна, Панова Настя, Жмудська Аня, Супрун Вероніка, Нанаєва Маша, Недоступ Настя. Найкращі читці  творів великого поета будуть виступати на шкільному конкурсі. 










Доторкнутися серцем до природи  


Цьогорічна весна тішить наше око різнобарвною квітковою красою на тлі  густих, соковито зелених, розкішних трав. Недаремно саме навесні ми відзначаємо День довкілля, День Землі.  Саме до цих свят був проведений нестандартний  урок - зустріч  з біології для учнів 6 класу ЗОШ №2 м. Марганця з художником, краєзнавцем, знавцем природи Іваном  Олександровичем Барнашем.  

          Іван Олександрович  провів заочну  екскурсію у царство флори  нашого міста, розповів про весняні квіти, які прикрашають  землю, змінюючи білі шати  зими. За допомогою мультимедійної презентації «Краса околиць міста Марганця»  Іван Олександрович  показав  рослинний  світ   заповідної балки Крутенької, розповів про її історію, акцентував увагу на рослинах, які занесені до Червоної книги Дніпропетровської області. Крім того розповів про історію нашого краю, а саме про розкопки курганів на території нашого міста, про  цікаві археологічні знахідки. Діти з цікавістю слухали  розповідь   Івана Олександровича, а потім поділилися власними  спостереженнями за природою.  Шкільний бібліотекар Грушко М.П. зробила огляд книжкової  виставки «Давайте будемо природу берегти», на якій були представлені книги на екологічну тематику та краєзнавчі матеріали, зібрані  та опрацьовані  нашою шкільною спільнотою.

       Ця зустріч ще раз нагадала, що   природа – це  дар, який людина отримує безкоштовно, коли приходить у світ. Це наш дім, у якому ми повинні бути не лише тимчасовими жителями, а й мудрими господарями. Діти зрозуміли, що природа  звертається до нас із проханням  не тільки милуватися її   красою, а й берегти її. Адже, як сказав   поет,  «доторкнутися до природи можливо лиш серцем». 















Свято дитячої книги і гумору.


  Другий  місяць  весни квітень розпочинається зі свят. 1 квітня традиційно відзначається  День гумору, а 2 квітня – це Міжнародний  день дитячої книги. Готуючись до відзначення цих свят у школі,  ми вирішили їх поєднати.  Адже  гарна дитяча книга  викликає посмішку, позитивні емоції, вчить бути добрим. Саме такі книги залишив нам у спадок дитячий поет – гуморист Грицько Бойко.  

Активісти шкільної бібліотеки разом з класоводами та учнями 2-4 класів  підготували та провели  літературне свято «Письменник і гуморист країни дитинства – Грицько Бойко». Лише в Україні за життя поета  вийшло понад п'ятдесят книжок у прозі та віршах, а також  дитячих пісень.  Переглядаючи  мультимедійну презентацію учні  2-4 класів познайомилися з біографією  та творчим шляхом Грицька Бойка. Також з задоволенням  послухали запис пісні на його слова у виконанні всесвітньо відомого співака  Івана  Семеновича Козловського та дитячого хору,  подивилися  запис виступу актора аматорського театру,  школяра  Володимира Мішути, який майстерно розповідає гумористичні твори Бойка.  Різноманіття  книжок дитячого гумориста  було представлене на підготовленій до свята книжковій виставці «Грицько Бойко – чарівник сміху». Всі бажаючі мали змогу вибрати собі книгу цього чудового автора для читання вдома.

Смішинки про малят і звірят, шкільні й спортивні веселинки, скоромовки-спотиканки, загадки Григорія Бойка  адресовані тим, хто цінує гостре, влучне слово, любить і розуміє гумор, уміє покепкувати не тільки з когось, а й із себе самого. Він писав з добрим гумором,  батьківською любов’ю до  дитини, допомагаючи боротися з вадами характеру. Вереда, замазура, хвалько, брехун, ледар, базіка, невіглас, недотепа, боягуз, підлабузник, задавака, ябеда, роззява, симулянт – ось «знамениті персонажі» його чудових віршів та поем. 

  Учні молодших класів  старанно підготувалися до цього заходу, вивчили веселинки, гуморески, скоромовки, написані дитячим гумористом та артистично розповідали  або інсценували їх. Найкращі виконавці отримали призи. А всі разом отримали порцію  сміху та хорошого настрою.  «Смійтеся,-радить один норвезький лікар, - бо три хвилини сміху замінять п’ятнадцять хвилин ранкової гімнастики». А відомий  український гуморист Павло Глазовий писав: 

Сміх людський – чудесна штука.

Він – мистецтво і наука.

Він – в житті і для життя.

Із потворного й дурного

Посміятися не гріх.

Добрий сміх не б’є, не мучить, 

Він на світі жити учить.    

М.Грушко,
 завідуюча  бібліотекою 
ЗОШ №2
м. Марганця



















Цікаві та пізнавальні бібліотечні уроки.

Протягом вересня – жовтня  2014 року шкільна бібліотека проводила бібліотечні уроки для 1-4 класів. Мета цих уроків – підвищення інформаційної культури читачів, виховання поваги та бережного відношення до книги. Учні дізналися який  шлях проходить книга   від автора до читача,  ознайомилися з процесом  виготовлення паперу, згадали правила збереження книг.  Уроки доповнювалися мультимедійними презентаціями, демонструвався мультфільм «Гришкині книжки». 






Вітаємо зі вступом в сім’ю читачів!

Дружна сім’я читачів нашої  бібліотеки  поповнилася учнями першого класу.  Для них відбулося свято «Посвячення в читачі». Наші найменші учні  старанно готувалися до цього свята – вчили вірші, прислів’я про  книгу, правила поведінки з книгою. У гості до першокласників завітали  казкові герої (ролі яких  талановито виконували учні 7Б класу).  Вони провели різноманітні конкурси та вікторини для малюків. І тільки казкова Баба Яга (Дудка Аліна) була проти того, щоб першокласники ставали читачами. Та школярики довели Бабі Язі, що вони люблять книгу і знають багато казок. Кожному  учню було вручене  запрошення до шкільної бібліотеки з його фотографією та таким  зверненням :
«Учись старанно, залюбки,
Читати полюби книжки,
Бо книжка так багато вміє:
Вона печаль твою розвіє,
В  чарівний світ казок помчить,
І думати  тебе навчить,
 І мріяти, і співчувати,
І стільки може розказати!»











ЮВІЛЕЙ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО

У 2013 році виповнилося 95 років з дня народження В.О. Сухомлинського – видатного українського педагога, мислителя, письменника.У  шкільній бібліотеці була оформлена книжкова виставка  до цієї дати, яка називалась «Слово великого добротворця».  
У  молодших класах нашої школи пройшли бібліотечні уроки, присвячені цій знаменній даті. На цих уроках школярі дізналися про цікаві факти з біографії В.О. Сухомлинського. Розповідь про біографію педагога супроводжувалась мультимедійною презентацією. Також на цих уроках відбулися голосні  читання та обговорення  творів Василя Олександровича про відношення до Батьківщини, бо батьків, до природи. Всі учні  з натхненням виконали творче завдання  -  написати  та намалювати  своїм мамам різнокольорові листівки, в яких розповідали про те, як вони люблять та піклуються про своїх матусь.



Немає коментарів:

Дописати коментар